El Centro, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Centro, California
Anglisht : El Centro
qytet
noform
Imperial County Courthouse in El Centro
Vendndodhja
El Centro, California is located in SHBA
El Centro, California
El Centro, California

Koordinatat: 32°48′V 115°34′P / 32.800°V 115.567°P / 32.800; -115.567

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Imperial
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.746 km2
 •  tokësore 28.7 km2
 •  ujore 0.046 km2
Lartësia -12 m (m.n.d.)
Popullsia 43598 banorë (2013)
 •  urbane 56.006 banorë
 •  aglomerati 163.972 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi April 16, 1908[1]
Zona Kohore Pacific (PST)-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 92243-92244
Prefiksi 442/760

El Centro, California (El Centro) është një qytet në qarkun Imperialshtetit federal California, SHBA. Në El Centro, California jetojnë 43598 banorë (2013). Qyteti ka një sipërfaqe prej 28.746 km2 (11.099 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej -12 m (-39 ft). [2]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "California Cities by Incorporation Date". California Association of Local Agency Formation Commissions. Arkivuar nga origjinali origjinali (Word) më 3 nëntor 2014. Marrë më prill 8, 2013. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "El Centro". Geographic Names Information System. United States Geological Survey. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: El Centro, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale