El Fondó de les Neus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Fondó de les Neus
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Fondó de les Neus is located in Spanjë
El Fondó de les Neus
El Fondó de les Neus

Koordinatat: 38°18′29″V 0°51′14″P / 38.30806°V 0.85389°P / 38.30806; -0.85389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Alacant
Qarku Vinalopó Mitjà
Kryetari i Bashkisë Victoriano Sánchez Botella
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 68.8 km2
Lartësia 380 m (m.n.d.)
Popullsia 2862 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fondoners
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3688
Koordinatat 38° 18′ 29″ Veri

0° 51′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ajunfondoneus.es


El Fondó de les Neus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vinalopó Mitjà, të provincës Alacant, në Komunitetin e Valencias. El Fondó de les Neus ka 2862 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 68.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]