El Franco

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Franco
Komunë
noform
Port of Viavelez
Stema_figura
Vendndodhja
El Franco is located in Spanjë
El Franco
El Franco

Koordinatat: 43°33′V 6°52′P / 43.550°V 6.867°P / 43.550; -6.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Cecilia Pérez Sánchez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.04 km2
Popullsia 4075 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit franquino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33746 and del 33756 to 33759


El Franco është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. El Franco ka 4075 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.04 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]