El Grupo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

El Grupo është një jazz fusion bend i themeluar nga session muzikanti dhe kitaristi Steve Lukather. Në bend marrin pjesë edhe Steve Weingart, Oskar Cartaya, dhe Joey Heredia. Bendi kryesisht mban turne nëpër jazz klubet në Shtetet e Bashkuara dhe Evropë dhe njihet për setlistat me këngë jashtëzakonisht të improvizuara që dallojnë prej shfaqjes në shfaqje. El Grupo e inçizoi një album në vitin 2005, të quajtur El Grupo Live.

Anëtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]