El Padul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Padul
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Padul is located in Spanjë
El Padul
El Padul

Koordinatat: 37°1′28″V 3°37′36″P / 37.02444°V 3.62667°P / 37.02444; -3.62667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Valle de Lecrín
Kryetari i Bashkisë Manuel Alarcón Pérez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89 km2
Lartësia 744 m (m.n.d.)
Popullsia 8224 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Paduleño, -ña.
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18640
Koordinatat 37° 1′ 28″ Veri

3° 37′ 36″ Perëndim


El Padul është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Lecrín, të provincës Granada, në Andalusia. El Padul ka 8224 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]