El Perelló

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Perelló
Komunë
noform
El Perelló with the Serra del Boix in the background
Stema_figura
Vendndodhja
El Perelló is located in Spanjë
El Perelló
El Perelló

Koordinatat: 40°52′36″V 0°42′47″L / 40.87667°V 0.71306°L / 40.87667; 0.71306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Genoveva Margalef i Valiente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 100.67 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 2895 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Perellonenc, perellonenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 52′ 36″ Veri

0° 42′ 47″ Lindje


El Perelló është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. El Perelló ka 2895 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 100.67 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]