El Pont de Suert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Pont de Suert
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
El Pont de Suert is located in Spanjë
El Pont de Suert
El Pont de Suert

Koordinatat: 42°24′22″V 0°44′22″L / 42.40611°V 0.73944°L / 42.40611; 0.73944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alta Ribagorça
Kryetari i Bashkisë Albert Alins Abad (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 148.14 km2
Lartësia 838 m (m.n.d.)
Popullsia 2418 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pontarrí, pontarrina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 24′ 22″ Veri

0° 44′ 22″ Lindje


El Pont de Suert është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alta Ribagorça, të provincës Lleida, në Katalonia. El Pont de Suert ka 2418 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 148.14 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]