El Ràfol de Salem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Ràfol de Salem
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
El Ràfol de Salem is located in Spanjë
El Ràfol de Salem
El Ràfol de Salem

Koordinatat: 38°51′53″V 0°23′47″P / 38.86472°V 0.39639°P / 38.86472; -0.39639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë José Senabre Guillem
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.3 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 450 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rafolí, rafolina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46843
Koordinatat 38° 51′ 53″ Veri

0° 23′ 47″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.just.gva.es/pls/civisc/p_civis.municipios?codcat=46210


El Ràfol de Salem është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. El Ràfol de Salem ka 450 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]