El Real de Gandia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Real de Gandia
Komunë
Vendndodhja
El Real de Gandia is located in Spanjë
El Real de Gandia
El Real de Gandia

Koordinatat: 38°56′50″V 0°11′26″P / 38.94722°V 0.19056°P / 38.94722; -0.19056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Vanessa Martínez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.1 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 2141 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Realer, realera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46727
Koordinatat 38° 56′ 50″ Veri

0° 11′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


El Real de Gandia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. El Real de Gandia ka 2141 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]