El Sauzal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Sauzal
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.31[1] km2
Popullsia 9076[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


El Sauzal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Sauzal ka 9076[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.31[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°28′40″V 16°26′10″P / 28.47778°V 16.43611°P / 28.47778; -16.43611