El Tanque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Tanque
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.65[1] km2
Popullsia 2815[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


El Tanque është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. El Tanque ka 2815[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.65[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°21′20″V 16°46′50″P / 28.35556°V 16.78056°P / 28.35556; -16.78056