Els Hostalets de Pierola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Els Hostalets de Pierola
Komunë
noform
Vendndodhja
Els Hostalets de Pierola is located in Spanjë
Els Hostalets de Pierola
Els Hostalets de Pierola

Koordinatat: 41°32′8″V 1°46′19″L / 41.53556°V 1.77194°L / 41.53556; 1.77194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Jordi Calpe Carbonell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.49 km2
Lartësia 474 m (m.n.d.)
Popullsia 2426 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pierolenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8781
Koordinatat 41° 32′ 8″ Veri

1° 46′ 19″ Lindje

Faqja Zyrtare www.elshostaletsdepierola.com


Els Hostalets de Pierola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Catalonia. Els Hostalets de Pierola ka 2426 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]