Emmen (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Emmen (kthjellim).


Emmen
—  komuna  —
stema_figuraEmmen vlag.svg
Pamje nga Emmen (Holandë)

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Emmen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°47′00″V 6°53′00″L / 52.7833°V 6.8833°L / 52.7833; 6.8833 (Emmen)Koordinatat: 52°47′00″V 6°53′00″L / 52.7833°V 6.8833°L / 52.7833; 6.8833 (Emmen)
Sipërfaqja 346,29 km2
Popullsia 109.244 banorë 2011
Dendësia 315,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0524, 0591
Kodi Postar 7760-7769, 7800-7839, 7844, 7880-7899
Kodi statistikor 0114
Vendndodhja
Emmen is located in Hollandë
Emmen
Emmen
Emmen – harta_foto
www.emmen.nl

Emmen është një bashki në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 346.29 km² dhe popullsi 109244 banorë[1]. Emmen është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe