Emmure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Emmure
EmmureSigning.JPG
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg New Fairfield, Connecticut
ZhanretDeathcore, Metalcore
Vitet aktive2003 - sot
Shtëpitë diskografikeVictory, This City is Burning
Faqja zyrtareEmmure (Facebook)
AnëtarëtFrankie Palmeri
Josh Ketive
Mike Mulholland
Mark Davis
Mark Castillo
Ish-anëtarëtBen Lionetti
Joe Lionetti
Mike Kaabe

Emmure është një grup muzikor nga New FairfieldConnecticutShBA. Deri tani, grupi publikoi gjashtë albume dhe një EP të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Frankie Palmeri (Këngëtar), Josh Ketive (Kitara), Mike Mulholland (Kitara), Mark Davis (E-Bas) dhe Mark Castillo (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US DE UK
2007 Goodbye to the Gallows Victory Records n.A.
2008 The Respect Issue 141 n.A.
2009 Felony 60 n.A.
2011 Speaker of the Dead 68 n.A.
2012 Slave to the Game 58 n.A.
2014 Eternal Enemies 57 77 n.A.
2017 Look at Yourself SharpTone Records n.A.
2020 Hindsight n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US[lidhje e vdekur] DE[lidhje e vdekur]