Emporia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pamja e Emporias më 27 dhjetor 2011

Emporia është qendër tregtare i cili ndodhet në Malmö, Suedi. Është një nga qendrat të mëdhaja në Skandinavi. Emporia është hapur më 25 tetor 2012 dhe ka kushtuar 2 bilionë kruna suedeze. Projekti i Emporiës është bërë nga Gert Wingårdh. Sipas Emporias, ata kanë rreth 25,000 vizitorë në ditë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Om Emporia". Emporia. Marrë më 26 shkurt 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)