Endri Hasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Endri Hasa
Endri Hasa Office.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2017 – Vazhdon
Anëtar i Këshilit Kombëtar të PD Logo-DemocraticPartyAlbania.svg
Shtator 2014 – Vazhdon
Anëtar i Kryesisë së PD Logo-DemocraticPartyAlbania.svg
Nëntor 2014 – Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi më: 16 Shkurt 1981
Lindi në: Elbasan
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan
Partia politike: PD Logo-DemocraticPartyAlbania.svg

Endri Hasa është një nga 140 deputetët e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, dalë nga zgjedhjet e 25 qershorit 2017.[1] Ai i përket Partisë Demokratike të Shqipërisë,ne qarkun e Elbasanit.

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

https://www.parlament.al/wp-content/uploads/2015/10/lista-sipas-qarqeve-1.pdf[lidhje e vdekur]