Eni Cani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Eni Cani është aktore shqiptare, e cila ka marrë pjesë në filmin Gjallë. Ajo ka kaluar vite në Vjenë, ku ka studiuar në First Film Academy përpara se të lëvizë në Londër dhe është pregatitur në HB Studios, New York. [1] [2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]