Jump to content

Enköping

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Enköping
Qytet
Stacioni i trenit
Stacioni i trenit
Popullsia
 • Gjithsej21.121
{{{postal_code_type}}}
745 xx
Faqja zyrtarewww.enkoping.se

Enköping është qytet në provincën Uppland, Suedi. Sipas vitit 2010, Enköpingu ishte qyteti i dytë më i madh në qarkun Uppsala dhe i 57-ti më i madh në Suedi.