Enschede

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Enschede (kthjellim).
Enschede
—  komuna  
stema_figura Flag of Enschede.svg
Pamje nga Enschede
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:52°13′00.01″ Veri 6°52′59.88″ Lindje 52.21667, 6.883352°13′00.01″ Veri 6°52′59.88″ Lindje 52.21667, 6.8833
Sipërfaqja 142,75 km2
Popullsia 157.321 banorë 2010
Dendësia 1.102,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 053
Kodi Postar 7500-7549
Kodi statistikor 0153
Vendndodhja
Enschede (Hollandë)
Enschede
Enschede – harta_foto
www.enschede.nl

Enschede është një bashki në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 142.75 km² dhe popullsi 157321 banorë[1]. [[]] është kryeqendra e bashkisë.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provinca Overijssel