Erjona Kakeli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Erjona Kakeli është aktore, e njohur për filmin Femrat (2013) dhe serialin Skendërbeu (2017).[1] Erjona është e njohur gjithashtu dhe për shfaqjet e saj teatrale si Burka e Medeas. Ajo aktualisht punon në teatrin Kombëtarë Shqiptarë.

Filma[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skendërbeu (Serial)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seritë e Skendërbeu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Një trim për mbesën (2017) ... Zoja
  • Një kangur, një mace, një qen dhe 30 minj të ngordhur (2017) ... Zoja
  • Një pëllumb kundër paqes (2017) ... Zoja
  • Një Jaran, një Spiun dhe dy Babica (2017) ... Zoja
  • Një përkrenare për Mbretin (2017) ... Zoja
  • Një rrëfim plot siklete (2017) ... Zoja
  • Dy Mushkat e Trojës (2017) ... Zoja
  • Një Grua Luaneshë (2017) ... Zoja
  • Një Pasha fare i egër (2017) ... Zoja
  • Një udhërrëfyes më pak (2017) ... Zoja

Femrat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në rolin e Afërditës

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]