Erlet Shaqe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Erlet Shaqe (lindur në vitin 1984) është një shkrimtar dhe inxhinier shqiptar. Në 2010 u fokusua në publikime të shkurtra deri në novela dhe poezi librin e tij të parë, Dashuri e Pakthyeshme. Gjithashtu ka publikuar disa analiza strategjike për sektorin energjitik mbi gazsjellësit[1] dhe mbi ndikimin mjedisor të HEC-eve[2] . Në vitin 2009, ai u nderua nga Universiteti Politeknik i Tiranës për kërkimin e tij në fushën e energjisë alternative në Shqipëri; ai është i njohur si themelues i Shoqatës Shqiptare e Energjisë AEA[3]- në Prill 2011.

Subjekti i artikullit është...

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 qershor 2017. Marrë më 29 gusht 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ http://www.aea-al.org

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]