Ernst Otto Beckmann

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ernst Otto Beckmann

Ernst Otto Beckmann, lindi më 4 korrik 1853 në Solingen, Gjermani dhe vdiq më13 korrik 1923 në Berlin. Ishte një kimist gjerman.