Erodium foetidum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Erodium foetidum
Erodium foetidum
Erodium foetidum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Geraniales
Familja: Geraniaceae
Grupi: Erodium
Erodium foetidum

Erodium foetidum ( lat. Erodium cicutarium L. ) është bimë barishtore një deri dy vjeqare dhe hynë në familjen Geraniaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Erodium foetidum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Geraniaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale