Erodium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Erodium
Erodium
Erodium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Geraniales
Familja: Geraniaceae
Grupi: Erodium
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Erodium është grupi bimësh që hynë në familjen Geraniaceae. Ky grup i bimëve përbëhet diku nga 60 lloje lulesh, ndër të cilat një numër i tyre janë bimë njëvjeqare e disa shumë vjeqare. Lule të këtij grupi mund të hasim në të gjitha anët e botës. Po ashtu kultivimi i tyre në kopshtë është i mundëshem.

Lista e anëtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Geraniaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale