Erodium reichardii

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Erodium reichardii
Erodium reichardii
Erodium reichardii
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Geraniales
Familja: Geraniaceae
Grupi: Erodium
Erodium reichardii

Erodium reichardii ( lat. Erodium reichardii L. ) është bimë barishtore një deri dy vjeçare dhe hynë në familjen Geraniaceae.

Shiko edhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Erodium reichardii në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Geraniaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.