Erodium texanum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Erodium texanum
Erodium texanum
Erodium texanum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Geraniales
Familja: Geraniaceae
Grupi: Erodium
Erodium texanum

Erodium texanum ( lat. Erodium texanum L. ) është bimë barishtore një deri dy vjeqare dhe hynë në familjen Geraniaceae.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Erodium texanum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Geraniaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale