Eryngium maritimum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Eryngium maritimum
Eryngium maritimum
Eryngium maritimum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium maritimum
Eryngium maritimum

Eryngium maritimum ( lat. Eryngium maritimum L. ) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae .

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eryngium maritimum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale