Eryngium pandanifolium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eryngium pandanifolium
Eryngium pandanifolium
Eryngium pandanifolium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium pandanifolium

Eryngium pandanifolium ( lat. Eryngium pandanifolium L. ) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae .


Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Eryngium pandanifolium në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.pngKy artikull nga biologjia është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.