Eryngium planum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eryngium planum
Eryngium planum
Eryngium planum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium planum

Eryngium planum ( lat. Eryngium planum L. ) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae .

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eryngium planum në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.