Eryngium variifolium

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eryngium variifolium
Eryngium variifolium
Eryngium variifolium
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium variifolium

Eryngium variifolium ( lat. Eryngium variifolium L. ) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae .

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eryngium variifolium në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.