Es Castell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Es Castell
Komunë
noform
Cales Fonts
Flamuri_figura
Vendndodhja
Es Castell is located in Spanjë
Es Castell
Es Castell

Koordinatat: 39°52′49″V 4°17′27″L / 39.88028°V 4.29083°L / 39.88028; 4.29083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Minorca
Kryetari i Bashkisë Josep Lluís Camps Pons
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.6 km2
Popullsia 7962 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7720
Prefiksi +34 (Spain) + 971 (Baleares)
Koordinatat 39° 52′ 49″ Veri

4° 17′ 27″ Lindje

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Es Castell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Minorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Es Castell ka 7962 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]