Es Mercadal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Es Mercadal
Komunë
noform
Es Mercadal
Vendndodhja
Es Mercadal is located in Spanjë
Es Mercadal
Es Mercadal

Koordinatat: 39°59′14″V 4°5′36″L / 39.98722°V 4.09333°L / 39.98722; 4.09333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Minorca
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Ametller Pons
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 138 km2
Lartësia 71 m (m.n.d.)
Popullsia 5396 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7740
Prefiksi +34 (Spain) + 971 (Baleares)
Koordinatat 39° 59′ 14″ Veri

4° 5′ 36″ Lindje

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Es Mercadal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Minorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Es Mercadal ka 5396 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 138 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]