Escalona del Prado

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escalona del Prado
Komunë
Vendndodhja
Escalona del Prado is located in Spanjë
Escalona del Prado
Escalona del Prado

Koordinatat: 41°11′7″V 4°7′19.35″P / 41.18528°V 4.1220417°P / 41.18528; -4.1220417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Segovia
Qarku Tierra de Pinares
Kryetari i Bashkisë Juan Justo Mardomingo Herrero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.79 km2
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Popullsia 606 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40350
Koordinatat 41° 11′ 7″ Veri

4° 7′ 19.35″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytoescalonadelprado.org


Escalona del Prado është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Pinares, të provincës Segovia, në Castile dhe León. Escalona del Prado ka 606 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]