Estella-Lizarra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estella-Lizarra
Komunë
noform
Picudo Bridge in Estella
Stema_figuraBandera de Estella.svg
Vendndodhja
Estella-Lizarra is located in Spanjë
Estella-Lizarra
Estella-Lizarra

Koordinatat: 42°40′0″V 2°1′0″P / 42.66667°V 2.01667°P / 42.66667; -2.01667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Estella Oriental
Kryetari i Bashkisë María Begoña Ganuza
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 421 m (m.n.d.)
Popullsia 14138 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31200
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 40′ 0″ Veri

2° 1′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.estella-lizarra.com/es/


Estella-Lizarra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Estella Oriental, të provincës Navarre, në Navarre. Estella-Lizarra ka 14138 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]