Estellencs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Estellencs
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Estellencs is located in Spanjë
Estellencs
Estellencs

Koordinatat: 39°39′0″V 2°29′0″L / 39.65000°V 2.48333°L / 39.65000; 2.48333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku majorca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13 km2
Popullsia 380 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 39′ 0″ Veri

2° 29′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.estellencs.com


Estellencs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Estellencs ka 380 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]