Etno Engjujt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Etno Engjujt është grup muzikor shqiptar. Pjesëtarët të grupit janë Genc Prelvukaj dhe Milot Hasangjekaj prej katunit "Martinaj" (në Plavë e Guci/Mal te Zi).

Kryesisht kultivon muzikën Hip-Hop të përshtatur me muzike etnike dhe moderne. Muzika e këtij grupi hyn në zhanerin e muzikës rap. Etno Engjujt me këngën Proud To Be Albanian të albumit të tyre Vitamin E, të njohur në popull "Shqip" ka arritur që të jetë ndër grupet më të njohura të viteve të pas luftës.

Albumet muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]