Jump to content

Rrepa pikante japoneze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Eutrema japonicum)
Rrepa pikante japoneze
noform
noform
Rrepa pikante japoneze
Klasifikimi Shkencor
Mbretëria Bimë
Nënmbretëria Tracheobionta
Mbindarja Spermatophyta
Ndarja Magnoliophyta
Klasa Magnoliopsida
Rendi Capparales
Familja Brassicaceae
Gjinia Eutrema
Lloji E. japonicumRrepa pikante japoneze (lat. Eutrema japonicum, ang. Wasabi ose Japanese horseradish), është një bimë që bën pjesë në familjen e Brassicaceae ku bën pjesë edhe mustarda, rrepa pikante (ang. Horseradish), brokoli, lakra, dhe rrepa.

Përdorimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rritet për përdorimin e saj qoftë si erz ashtu edhe për salca.

Rrepa pikante japoneze

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rrepa pikante

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]