Evangelina Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Evangelina Santos
Lindi më 1963
Vendlindja Córdoba
Nënshtetësia Spanja
Profesioni akademike dhe matematikane

Evangelina Santos (e lindur më 1963) është një akademike dhe matematikane nga Spanja.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Evangelina Santos lindi në vitin 1963, në Córdoba.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]