Eve Angel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eve Angel
Eve Angel 1.jpg
Ditëlindja:19 maj 1983
Vendlindja:Budapest, Hungari
Masa:35C-25-36 in
(88-64-94 cm)
Gjatësia:1.66 m (5 ft 5 in)
Gji natryror:Po
Pseudonim(et):Eva Shine, Eve, Eve Angel, Katie, Servine, Severine, Sevrine, Marina Mendoza
Numri i filmave:44 (sipas IAFD)
71 (sipas IMDB)
Faqja zyrtare
Eve Angel at IMDb
Eve Angel at IAFD
Eve Angel në EGAFD
Eve Angel në AFDB
Eve Angel në Eurobabeindex

Eve Angel (lindur më 19 maj 1983) është një aktore pornografike hungareze dhe modele. Emra të tjerë që përdor në skenë janë: Eva Shine, Marina Mendoza, Katie, Daphne dhe Severine.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

E lindur në Budapest, Hungari, Angel është fëmija i mesëm në familjen e saj. Ajo ka një motër më të dhe dhe një vlla më të moshuar me të cilët ajo menaxhon një kompani dizajnuese.

Ajo u bë një modele në moshën 19 vjece. Në fillim filmat e saj kishin edhe skena me përmbajtje heteroseksuale, por tani më ajo punon vetëm me femra.

Në vitin 2009 Angel fitoi cmimin AVN Award për performancë më të mirë nga femrat e huaja.

Eve Angel kishte një mosmarëveshje me kompaninë që udhëhiqte ëeb-faqen e saj. Edhe pse ajo ishte pronarja origjinale, dhe deri tani nuk e ka pasur të mundur që ta marrë domain-in e saj të vjetër. Ajo do të hapë një ëeb-faqe eksklusive të re, Eve Angel Official, e cila është planifikuar që të hapet në pranverë të vitit 2009, dhe do të jetë ëeb-faqja e vetme në internet që do të përmbajë video dhe fotografi të reja me të në to.