Faig Jabbarov

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Faig Jabbarov
Të dhënat personale
Emri i plotëFaiq Cabbarov
Data e lindjes26 qershor 1972
Vendi i lindjesGanja, Azerbajxhan
Data e vdekjes12 janar 2017
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990Avtomobilist Evlakh1(0)
1990Kyapaz Kirovabad18(0)
1991Kapaz PFK1(0)
1991-1992Neftçi PFK43(2)
1993-1999Kapaz PFK164(19)
1999-2001Shamkir FC22(1)
2001-2002Shafa Baku FC4(0)
2003-2004Shamkir FC6(0)
2004-2005Kapaz PFK6(0)
Ekipi kombëtar
1993–1998Azerbajxhani21(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Faig Jabbarov (26 qershor 1972 – 12 janar 2017)[1][2] ishte futbollistë azerbajxhanë.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Futbolçu Faiq Cabbarov dünyasını dəyişdi
  2. ^ "Futbolçu Faiq Cabbarov dünyasını dəyişdi". İnter Press. 12 janar 2017. Marrë më 2017-01-12.