Jump to content

Falun Dafa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Falun Gong (gjithashtu e njohur si Falun Dafa) është një formë e lashtë qigongu, një praktikë e përmirësimit të trupit dhe mendjes nëpërmjet ushtrimeve speciale dhe meditimit. Si tai chi, qigong është pjesë e rëndësishme e jetës së shumë njerëzve që banojnë në Azi; pothuajse çdo park kinez mbushet plot me njerëz në agim që praktikojnë këto arte.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Falun Dafa (shqip)". Arkivuar nga origjinali më 4 prill 2007. Marrë më 2 maj 2007. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]