Falun Dafa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Toronto Falun Gong Exercises 3.jpg

Falun Gong (gjithashtu e njohur si Falun Dafa) është një formë e lashtë qigongu, një praktikë e përmirësimit të trupit dhe mendjes nëpërmjet ushtrimeve speciale dhe meditimit. Si tai chi, qigong është pjesë e rëndësishme e jetës së shumë njerëzve që banojnë në Azi; pothuajse çdo park kinez mbushet plot me njerëz në agim që praktikojnë këto arte.[1]

Burimi i të dhënave[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Falun Dafa (shqip)". Arkivuar nga origjinali më 4 prill 2007. Marrë më 2 maj 2007.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]