Felanitx

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Felanitx
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Felanich (Islas Baleares).svg
Vendndodhja
Felanitx is located in Spanjë
Felanitx
Felanitx

Koordinatat: 39°29′V 3°9′L / 39.483°V 3.150°L / 39.483; 3.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Migjorn
Kryetari i Bashkisë Gabriel Tauler Riera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 169.79 km2
Lartësia 95 m (m.n.d.)
Popullsia 18270 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Felanitxer
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7200
Faqja Zyrtare www.ajfelanitx.net


Felanitx është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Migjorn, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Felanitx ka 18270 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 169.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]