Ferdinand Tönnies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ferdinand Tönnies

Ferdinand Tönnies lindi më 1855Oldenswort dhe vdiq më 1936 ne Kiel, Gjermani, ishte një sociolog dhe filozof gjerman.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]