Ferrari 250 GTO

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ky eshte Ferrari 250 GTO qe eshte shitur per $38 milion

Ky Ferrari eshte kriuar ne vitin 1962. Esht makina me e shtrejnt qe esht shitur ne bote. Kjo ka kushtuar $38 milion dhe eshte shitur ne ankandin e Bonhams Monterey.Ferrari ka krijuar vetem 39 Ferrari 250 GTO nga viti 1962 deri ne 1964.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ferrari GTO Becomes Most Expensive Car at $35 Million". bloomberg.com. Marrë më 2012-06-03. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)