Ferreries

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ferreries
Komunë
Vendndodhja
Ferreries is located in Spanjë
Ferreries
Ferreries

Koordinatat: 39°59′1″V 4°0′44″L / 39.98361°V 4.01222°L / 39.98361; 4.01222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Ciudadela
Kryetari i Bashkisë Manuel Monerris Barberà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 66.09 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 4669 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ferrerencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 7750
Prefiksi 97137
Koordinatat 39° 59′ 1″ Veri

4° 0′ 44″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ajferreries.org


Ferreries është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciudadela, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Ferreries ka 4669 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.09 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]