Ferrol, Galicia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ferrol
Komunë
noform
Ferrol Port
Stema_figuraFlag maritime ferrol.svg
Vendndodhja
Ferrol is located in Spanjë
Ferrol
Ferrol

Koordinatat: 43°28′V 8°15′P / 43.467°V 8.250°P / 43.467; -8.250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca A Coruña
Qarku Ferrol
Kryetari i Bashkisë José Manuel Rey Varela
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.9 km2
Popullsia 70,389INE banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1st century BC
Vendasit ferrolan (m), ferrolana (f)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 15401 - 15406
Prefiksi +34 981
Faqja Zyrtare www.ferrol.es


Ferrol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ferrol, të provincës A Coruña, në Galicia. Ferrol ka 70,389INE banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]