Ficus elastica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ficus elastica
Ficus elastica
Ficus elastica
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Moraceae
Grupi: Ficus
Ficus elastica


Ficus elastica (lat.Ficus elastica) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Moraceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ficus elastica në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale