Ficus religiosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ficus religiosa
Ficus religiosa
Ficus religiosa
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Moraceae
Grupi: Ficus
Ficus religiosa

Ficus religiosa (lat.Ficus religiosa) është bimë e cila klasifikohet në familjen e bimëve Moraceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ficus religiosa në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.