Ficus rubiginosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ficus rubiginosa
Ficus rubiginosa
Ficus rubiginosa
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Rosales
Familja: Moraceae
Grupi: Ficus
Ficus rubiginosa


Ficus rubiginosa (lat.Ficus rubiginosa) është bimë që klasifikohet në familjen e bimëve Moraceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ficus rubiginosa në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Moraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.