Fiqri Llagami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fiqri Llagami (Tiranë, 1913 - Spitali i burgut të Tiranës, 17 dhjetor 1978) ka qenë publicist dhe botues para çlirimit. Qe pjesë e të pandehurve që u dënuan nga Gjyqi Special i 1945.[1]

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Hoxha, Çelo; Qazimi, Azem, red. (2016). Fjalor enciklopedik i viktimave të terrorit komunist (L-M) (PDF). Vëll. V. Tiranë: Instituti i Studimit të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit. fq. 131. ISBN 978-9928-168-01-6.